top of page

יצא לאור ב- 6.10.2022

כריכה קדמית.jpg
הספר מותר לי
השארי בי_כריכה קדמית.jpg

על הספר

בגיל 48, אחרי חתיכת מסע במהלכו מתבהר לה שכנראה לא תלד ילדים בגלגול הזה,
היא מקבלת קריאה עזה להתחיל לכתוב.

הקריאה מעודדת אותה לספר,
לשתף ולחשוף את רבדי המסע שלה.
היא נענית לקריאה, לפני הכל הופיע השם 'השארי בי'.
לאחר מכן הגיעו קטעי טקסט קצרים, שירים, על התהליך אותו עוברת אישה, הרוצה לקחת לעצמה את הלגיטימציה לברר בינה לבין עצמה ומחליטה שלא, היא לא תלד.

היא נותנת לתחושות ולרגשות של המסע הזה לעלות בה שוב ומחדש, פוגשת את יופיו של הכאב, את ההתמודדות עם הפן השמרני של החברה, את המגמה לתקשורת חודרנית, מתרחבת דרך כל כיווץ בדרך, מפלסת לעצמה נתיב של חופש להיות היא עצמה, לבחור מה שנכון לה, מבעד למנעד הקולות האישיים, החברתיים והקולקטיביים.

מתישהו במהלך הכתיבה היא מגיעה לשקט, לרוויה של אותו צמא לבטא את המילים הללו.  בנקודה הזו החלה שומעת את הקולות של הנשים השונות, שגם להן לא נולדו ילדים. חלקן נשים שהכירה במהלך דרכה, חלקן נשים שעוד תכיר.


'השארי בי', יצירה חשופה ואמיצה, מרחב ריפוי לאישה שלא ילדה, לאישה שכן ילדה והיא אמא ואולי וויתרה על משהו בדרך, לכל אישה שעברה בצומת הזה ופנתה לאן שפנתה.

_P6A5081.jpg

 אלינה מירקין, קופירייטרית, מטפלת בכאבי הגשמה, מנחת סדנאות ותהליכי ביטוי, מאוהבת בכתיבה, מעריכה מרחב טיפולי, קרובה לשמאניזם, מדיטציה, דמיון מודרך ועבודה אנרגטית.

ספרה הראשון "מותר לי - עצמאים יוצאים לארץ חדשה" יצא בהוצאה עצמית ב- 2019.

רכישה ותשורות

ריפוי מקצה לקצה
 

הסיפור הוא שהספר 'השארי בי' שינה את חיי מקצה לקצה. לא סיפרתי על זה מספיק, אולי עכשיו בשלה השעה.
 

כשניגשתי לכתוב אותו, הבקשה היתה פרטית, ממני אליי, לאסוף את המילים סביב החוויה של להיות אישה שלא ילדה ילדים בארץ הזו, ולהניח אותן ככה שיהיה להן מקום. אחרי שנים של ספיגה, בושה, מאבק והסתרה.


כשהתחלתי את הכתיבה הייתי בטוחה שאני כותבת רק עבורי. אחרי שיצאה ממני פיסת טקסט נאה, נפשי שבעה נחת, היה נדמה לי לרגע שזהו, אך הכתיבה ביקשה להמשיך רק שהפעם היא ביקשה שאכתוב את המילים של כל הנשים שגם לא ילדו ילדים, לדבר אותן ובעבורן. לעשות מקום למסע שלהן. וזה מה שהיה. חשבתי עליהן, הרגשתי אותן, שלחתי להן מילים לרפא את ליבן, חיפשתי לתת להן אישור להיות מי שהן בוחרות להיות ולצאת לחופשי אחת ולתמיד.


כשעסקתי בשבט האחיות שלי, כבר הייתי במקום אחר, כבר הייתי חופשיה להיות אני, אבל עוד לא ידעתי את זה. הכתיבה לשבט ריפדה לי את חדרי הלב בהבטחה לשמור על הקשר הזה.


אני זוכרת כמה הכל היה פרטי בהוצאת הספר, האיור בכריכה הראשית גם שלי, לא יכולתי לדמיין יד זרה מאיירת עבורי. הסכמתי לערב רק 2 בעלי מקצוע בלית ברירה, מעמדת סבלנית ובית דפוס. הספר ביקש כמה שפחות בעלי מקצוע. גם את ההגהה ביצע בן זוגי ופגש לראשונה את הטקסט כשמשימת ההגהה בידיו.


הספר הזה שינה את חיי מקצה לקצה, הוא יצא לאור והעניק לי חירות שלא ידעתי לחלום עליה. בנות משפחה שקראו את הספר, סוף סוף הבינו אותי, אחרי חיים שלמים של שתיקה, דחיפה ושפיטה. קיבלתי תגובות מרגשות שלא אשכח לעולם.


קוראות הספר, רובן אמהות, מגיבות חזק, הכתוב מעביר אותן ריפוי והן מסיימות את הקריאה טובות יותר לעצמן. אתמול קוראת חדשה אמרה שהספר הוא ניגון והיא קוראת אותו לאט, צריכה נשימה אחרי כל ניגון. קוראת נוספת שיתפה לפני כחודש שקראה אותו תוך יממה אחת מהיום שרכשה. מרוגשת, שלחה לי תגובות תוך כדי הקריאה שלה.


מרוב שזכיתי לריפוי נשמתי עמוק מעצם הוצאתו, אני לא משווקת אותו וזה לא בסדר. מבחינתי הגעתי ליעד הכי וואהו שלו, מסתבר שיעדים לא תמיד קשורים למכירות. ובאותה נשימה אני לא שוכחת את הזמן ההוא, לא מזמן כל כך, כמה היה לי מכווץ להגיע לארוחות ומפגשים בהם פגשתי עיניים שלא הבינו אותי וציפו ממני להיות מישהי אחרת. אני יודעת שישנן כאלו שמרגישות כך, עבורן אני כותבת את המילים הללו. למעשה, מקדישה להן את הספר 'השארי בי'.


 

תכנון שהגיע מלמעלה


כתבי ביתנו את המילים שלך

על זה שלא ילדת

שתפי את קשת רגשותיך

על החברה שבה את חיה ואילו תגובות את מקבלת

אספי במילותיך את כל שבט הנשים

שהן כמוך, כל אחת מסיבותיה

הביאי לריפוי קבלה ושחרור

חלקן מסתובבות עם בושה ואשמה

חלקן חושבות שהן פחות אישה

הזכירי להן שכל אחת נשמה אהובה

כל אחת יש לה מקום בעולם

כל אחת ראויה לאהבת האלוהים שלה.
(מתוך 'השארי בי')

נטול עריכה וניקוד
הודות לתכנון שהגיע מלמעלה, הספר יוצא לאחר הגהה, עימוד ועיצוב כריכה. עריכה וניקוד יתקיימו בשלב ב' של הספר לאחר שישולבו בו שיתופי האחיות לדרך.

 

כריכה רכה

הכוונה שלי שתכניסי את הספר בקלות לתיק, תקפלי את הדפים, תשלבי אותו בחפצים שאת נוהגת לעשות בהם שימוש ביומיום שלה ותנשמי אליך את כוונת הריפוי. 

הצצה לשמות השירים

 • השארי בי
 • עיניים קטנות
 • בבטן הזו
 • מפגש אמהות
 • השכנה הדתיה
 • אישה בלי ילדים בגילך
 • מה תשאירי אחריך?
 • הכאב הזה
 • כמה שאת יפה
 • כתבי ביתנו את המילים

  הספר מכיל 90 קטעי טקסט קצרים, המכונים 'שירים'.

אחת התגובות הראשונות

"דמעות דמעות דמעות
איזו כתיבה מרגשת חשופה ואותנטית.
להבנתי כל  אישה  יש  משהו שלא ילדה  ולא מימשה  עדיין.
גם אני פוגשת אשמה ובושה בעקבות זאת לפעמים,
תודה על ההכרה והאהבה שאת מעניקה לפצע קולקטיבי 
מאסטרית של ריפוי במילים 
כמה עוצמה חכמה עומקים ואהבה יש בך אהובה שאת,
והאיורים כל כך יפים ומתאימים לטקסטים."

_edited.jpg

תודה לך! 
בזכותך ובזכות כל הרוכשים,
הספר 'השארי בי'
יצא לאור ויגיע לנשים בכל העולם

שנדע כולנו ריפוי, אהבה וחופש

אלינה מירקין

bottom of page