top of page
אלינוש לקראת כותבת עושה.jpeg

"התהליך שעברתי לטובת טקסט לאתר שלם, שם וסלוגן היה מופלא. תהליך העבודה שבנית, משלב עבודה תרפויטית הישר ללב. זה עושה את כל ההבדל. תודה ענקית לך!"
/א.מ. 

יצירת חומרי שיווק
וליווי הלב העצמאי
בגישת Shine On


הדרך שלי לגשת למשימת הכתיבה היא אחת - תהליך ביטוי.
גם אם הכנת טקסט כתוב, אנחנו נפגש לשוחח על מה שחשוב לך לבטא.
 
שנות העשייה שלי, כקופירייטרית וכותבת מקצועית,
לימדו אותי כמה דברים מרתקים על תהליך כתיבה.

אני מניחה כאן עשרים דברים שכאלו כהצצה לגישה שלי בכל הנוגע לכתיבה -
1. אני חייבת לשמוע אותך מדבר.ת את מה שחשוב לך לומר.

2. כשאדם מדבר, יש לי המון מידע מעבר לתוכן עצמו. האנרגיה נחשפת בפניי, אני מבינה מהיכן האדם הגיע ולאן מועדות פניו. זה מידע סופר חשוב שישפיע על דיוק היצירה.

3. לא עובדים על טקסט מתוך טקסט בלבד. זו דעתי המקצועית, זאת כדי לקבל את התוצאות שאני מחפשת מהכתיבה הכוללות - הזדקפות אישית, שחרור חסמים והסכמה להאיר.

4. חשוב לי להבין איך בדרך כלל מתרחשת התקשורת בינך לבין האנשים שמקשיבים לך. מאוד יכול להיות שתהיה התפתחות וצמיחה בנקודה הזו.

5. כל שלבי תהליך הכתיבה מתרחשים בפגישות שלנו - ראיון, כתיבה, בקשות, דיוקים, רעיונות, שיתופים.
זו הדרך הכי יעילה שמצאתי לתהליך כתיבה. זה אומר שאין בכלל שום פינג פונג במיילים! איזו הקלה.

7. לפעמים מספיקה פגישה של שעתיים ליצור טקסט קולח מוכן "לשידור".

8. לפעמים כתיבת טקסט לאתר אינטרנט תמשך 3 חודשים בתוך תהליך קשוב לכל מה שמתחולל בך, כי זה בדיוק מה שנדרש לך כדי להבשיל לאמירה המדויקת שלך. אנחנו לא ממהרים ואני לא אאיץ בך, יש לי סבלנות!

9. בתהליך הכתיבה שלנו ישנה חשיבות להזדקפות שלך ב'כיכר העיר', אנחנו נעבוד על זה.

10. אני אדע לזהות אזורים של שיפוט עצמי, מאמץ מיותר, כיווץ, בושה, אשמה וכל דבר המפריע לאור שלך לזהור בטבעיות. נעשה עם זה עבודה כך שהטקסט עומד לייצג את הגרסה המיטבית שלך. כשזה קורה, זה אושר גדול.

11. פעמים רבות תמצא.י את המילים שלך מתוך השיחות שלנו מופיעות בטקסט, רק מאורגנות ממש יפה. זה כי אני יודעת לשאול את השאלות שמוציאות את התשובות הכי נוגעות.

12. טקסט מוצלח נועד להעצים ולרגש אותך, אפילו שהכוונה הרשמית היא ליצור קשר עם הקהל שלך ולהציע לו את מתנותיך.

13. מאוד מאתגר להציג דוגמאות כתיבה, כיוון שלא רואים את כל התהליך שהאדם עבר כדי לזהור עם המילים החדשות שנוצרו. למתבונן מהצד זה יכול להראות חמוד ולא יותר, אבל עבור האדם שמאחורי המילים זו ארץ חדשה.

14. אני תמיד אכתוב טקסט שיתאים לאדם שהנך, לעולם שלך, לשאיפות שלך ולמי שעוד ברצונך להיות.

15. את האור שלך אבקש לראות ולשמוע בפגישות שלנו. אחפש את האור מתוך המילים שלך, מתוך השקט בין המילים, לפעמים אזהה אותו מתוך הספק, הכיווץ או החשש. ורק אותו אכתוב. את האור.

16. היצירה הכתובה היא מוסיקה, יש לה מקצב וצליל. היא נועדה להתנגן על לוחות ליבך ולמשוך את תשומת הלב של האנשים העומדים להקשיב לך.

17. פעמים רבות ראיתי איך על ידי הדיפת טקסט לא מתאים, עולה ומזדקף ביטוי צלול בהיר ומדויק. גם זה תהליך ביטוי.

18. בתהליך שלנו אין הערות. גם לא תיקונים. יש בקשות, כמה שצריך. אין מה לתקן, כי אין דבר מקולקל. יש תהליך עם תובנות המתגבשות ומתגלות, עד שהתחושה היא שהטקסט יושב עליך בול ומחמיא לך כמו בגד יפה שמודדים בחנות בגדי מעצבים.

19. יש לנו בתהליך שימוש בדמיון מודרך, מדיטציה, משחקי דמויות, צחקוקים, הרבה כתיבה פנימה והחוצה. יש גם קונסטלציה, יש מטוטלת וקלפים. ויש את מה שלא רואים אותו אני מכנה 'אלוהים הפקות'. לפעמים יש רק מסך מחשב. וגם זה יותר מדי.

20. ציפורים חופשיות מגיעות אליי לדייק את התעופה שלהן בעזרת הטקסט. אנו יושבות, מכינות, המילים נכתבות ואז כשהכל מוכן אני צופה בהן עפות לדרכן. ומה יפה היא תעופתן.

ובנימה רשמית: בעזרת קופירייטינג ושרותי כתיבה אפשר לעבוד על טקסט עבור - אתר אינטרנט, דף נחיתה, פוסטים, תסריט לסרטון, מצגת, שם וסלוגן, הרצאה וסדנה.

הכל קורה בפגישה או במספר פגישות, אצלי או בזום.
וולקאם, העונג כולו שלי.

bottom of page